HEAD UP Displej HUD-3 do automobilu s OBD II Zobrazit v plné velikosti

HEAD UP Displej HUD-3 do automobilu s OBD II

HEAD UP Displej HUD-3 Vám pomůže zvýšit Vaši aktivní bezpečnost při řízení a zobrazí veškeré potřebné údaje přímo do zorného pole.

Více informací

RGB2370801

Dostupnost: Skladem

1 650,00 Kč

Sleva!

-1 000,00 Kč

2 650,00 Kč

Využijte moderní technický vynález i ve Vašem automobilu.

HEAD UP Displej (HUD-3) je prvkem aktivní bezpečnosti, který zobrazuje všechny důležité informace (především rychlost vozidla, otáčky motoru) a další volitelné hodnoty (např. teplota motoru, palubní napětí, doporučení k přeřazení vyššího převodového stupně, překročení nastavené povolené rychlosti atd.) přímo do řidičova zorného pole. Informace jsou zobrazovány přímo v zorném poli řidiče nad přední kapotou, a díky tomu nemusí řidič spouštět oči ze zorného pole dolů na palubní přístroje, a má veškeré důležité informace k dispozici, aniž by byla jeho pozornost rozptylována.

Systém HUD-3 byl vyvinut jako prostředek aktivní bezpečnosti pro vyšší rychlosti a především pro jízdu v noci, kdy pohled dolů na palubní přístroje a následné zaostření zpět na vozovku znamená ujetých několik metrů zcela bez řidičovy možnosti zareagovat na náhlou změnu dopravní situace. Použitím HUD-3 displeje tento mrtvý čas eliminujete na minimum, a máte možnost na náhlou změnu dopravní situace zareagovat mnohem rychleji a snížit riziko případné kolize.

Tento moderní technický vynález byl vyvinut jako většina moderních vynálezů nejdříve pro vojenské účely, konkrétně pro zaměřovací systémy stíhacích letadel. Do automobilů se první systém v sériové výrobě dostal až v roce 1988.

Nyní máte možnost si tento systém pořídit i do svého automobilu, je vhodný pro všechny automobily vybavené konektorem OBD II, nebo EOBD. Kompatibilitu zjistíte na výrobním štítku automobilu, kde je tento údaj uveden, případně se zeptejte svého prodejce, zda máte vybaven automobil konektorem OBD II. Pro evropská auta platí obecně, že jsou vybavena konektorem OBD II od roku 2005.

Systém je typu PLUG & PLAY, tedy zařízení pouze připojíte do konektoru OBD II. Dnešní nejmodernější vozidla jsou již vybavena tímto systémem (většinou za příplatek), ale většinou umožňují zobrazovat pouze rychlost vozidla. Díky zařízení HUD-3 máte možnost zobrazovat několik parametrů současně (rychlost vozidla, otáčky motoru, teplotu motoru, napětí palubní sítě atd.) a dále nastavovat alarmy pro jednotlivé zobrazované hodnoty (překročení rychlosti vozidla, teploty motoru atd.), kdy jste okamžitě informováni o překročení nastavených hodnot (akusticky i vizuálně). Systém je velice variabilní s možností přizpůsobení se Vašim požadavkům. Hlavním cílem systému HUD-3 ale zůstává prvek aktivní bezpečnosti, především pro vyšší rychlosti a především pro jízdu v noci, kdy je pohled na přístrojovou desku a následné zaostření zpět před vozidlo nejhorším případem, kdy zůstane provoz před vozidlem zcela bez možnosti řidiče zareagovat na změnu dopravní situace (vozidlo v tomto okamžiku ujede značnou vzdálenost zcela bez řidičovy pozornosti).

Hlavní zobrazované informace na HUD-3 displeji:
rychlost auta v km/h nebo v mp/h (mílích) zobrazená digitálně
otáčky motoru zobrazené velkoplošně na grafickém displeji
palubní napětí (napětí baterie a při nastartování napětí dobíjení alternátoru)
doporučení zařazení vyššího rychlostního stupně (do rychlosti 60 km/h)
hlídání teploty chladící kapaliny a možnost jejího zobrazení na displeji
spotřeba paliva (pro vozidla s měřičem průtoku vzduchu)
automatické nastavení jasu (denní a noční režim)
možnost nastavení alarmů pro volitelné hodnoty (rychlost vozidla, teploty motoru)
zaznamenání maximální rychlosti vozidla
automatické zapnutí při startu motoru a vypnutí displeje po vypnutí motoru

Technické parametry:
zvukový alarm: úroveň 30 dB
provozní napětí: 9 – 16 V DC (pro napětí 12 V DC odběr 90 mA)
pracovní teplota: -40 °C – 80 °C
rozměry výrobku: 88,5 x 54,5 x 11,5 mm
hmotnost: 140 g samotný HUD-3

Obsah balení:
1 x HEAD UP Displej HUD-3
1 x propojovací kabely
1 x protiskluzová podložka
1 x antireflexní fólie na sklo automobilu

Doporučené zboží si můžete prohlédnout ZDE.